-

Sympozjum międzynarodowe „Drewniane cerkwie obszaru Karpat i wschodniego pogranicza”.Dyrekcja Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej pragnie poinformować, że w dniach 23-25 października br. organizuje w Przemyślu sympozjum międzynarodowe pod tytułem „Drewniane cerkwie obszaru Karpat i wschodniego pogranicza”.

"...szumią knieje..."Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej oraz Towarzystwo Łowieckie Ziem Wschodnich serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy „...szumią knieje...” Z tradycji myśliwskich wczoraj i dzisiaj.

Konferencja "Zapomniana Wojna"17 czerwca w budynku głównym Muzeum odbyła się konferencja "Zapomniana Wojna. Wojna polsko-ukraińska 1918-1919".

Photo Classeur​​​​​​​14 czerwca 2019 w Muzeum Historii Miasta Przemyśla odbył się wernisaż wystawy Photo Classeur Adama i Jadwigi Czartoryskich przygotowanej przez Barbarę Caillot i Marcina Brzezińskiego.

Przystanek Historia PrzemyślW cyklu "Przystanek historia" obyła się prelekcja pt. "Wybory 1989 r. i ich znaczenie", którą poprowadził dr Robert Witalec z IPN Oddział w Rzeszowie.

-

Gemma, mój magiczny amuletSerdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych do uczestnictwa w organizowanym przez Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej konkursie pod tytułem "Gemma, mój magiczny amulet".

Podziemna Trasa Turystyczna w Przemyślu. Fot. G. KarnasMiło nam poinformować, że Gmina Miejska Przemyśl wraz z Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej dostały dofinansowanie na budowę Podziemnej Trasy turystycznej w Przemyślu.

Wybory Czerwcowe 19892 czerwca 2019 roku w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyły się  UROCZYSTOŚCI ROCZNICOWE ZWIĄZANE Z WYBORAMI CZERWCOWYMI '89.