-

sztukaMiło nam poinformować, że znamy już laureatów konkursu "Przekraczając mury. Sztuka wychodzi na miasto".

Cztery pory roku na wsi​​​​​​​28 listopada w budynku głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbyło się otwarcie wystawy "Cztery pory roku na wsi".

-

Konferencja Dziedzictwo Kunstkamery?... Jak powstawały nasze muzea

Szanowni Państwo!

W imieniu organizatorów informuję, że termin składania zgłoszeń na konferencję: „Dziedzictwo Kunstkamery? Jak powstawały nasze muzea” został przedłużony do 20 stycznia 2020 roku. Do końca stycznia 2020 poinformujemy nowych zgłaszających się o zakwalifikowaniu referatu na sesję. Pozostałe warunki uczestnictwa nie uległy zmianie.

W imieniu komitetu organizacyjnego – Marta Trojanowska

-
Życzenia bożonarodzeniowe

Radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2020 życzą Dyrekcja oraz Pracownicy Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej

-

Centrum światów jest tutajZapraszamy do uczestnictwa w interdyscyplinarnym projekcie w przestrzeni miejskiej pod tytułem "Centrum światów jest tutaj".

Tadeusz rożek. Oficer i FotografInstytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej oraz Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu zapraszają na prezentację publikacji "Tadeusz Rożek. Oficer i Fotograf.".

-

Choinka6 grudnia 2019 roku w Muzeum Historii Miasta Przemyśla odbyło się rozdanie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej Konkursu Bożonarodzeniowego na ozdoby choinkowe. 

-
ChoinkaSerdecznie zapraszamy na choinkowe warsztaty bożonarodzeniowe. Na tegorocznych warsztatach bożonarodzeniowych zapoznamy się z historią i symboliką jednego z najważniejszych znaków tych świąt – choinki oraz poznamy znaczenie poszczególnych ozdób. Podczas warsztatów wykonamy kolorowe ozdoby na choinkę z papieru: aniołki, gwiazdki, pawie oczka, serduszka, łańcuchy i inne.

Andrzej Jastrzębcki - Moje wizjeJan Jarosz - Dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej oraz Jacek Szwic - komisarz galerii zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Andrzeja Jastrzębskiego "Moje wizje".