Ogólnopolski Przegląd Plakatu Muzealnego i Ochrony ZabytkówW roku 2019 przypada 50. lat od organizacji I Ogólnopolskiego Przeglądu Plakatu Muzealnego i Ochrony Zabytków. I. Ogólnopolski Przegląd Plakatu Muzealnego i Ochrony Zabytków oraz wystawa plakatu zorganizowane w 1969 roku przez Muzeum Ziemi Przemyskiej pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sztuki były pierwszym dorocznym przeglądem połączonym z nagrodzeniem najlepszych prac.

-

W zdrowym ciele - zdrowy duch. Sport i rekreacja w fotografiach ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi PrzemyskiejSerdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy pod tytułem W zdrowym ciele - zdrowy duch. Sport i rekereacja w fotografiach ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Wernisaż odbędzie się 19 września 2019 roku o godzinie 17.00 w Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Rynek 9.

-

Przekraczając mury. Sztuka wychodzi na miasto.Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej serdecznie zaprasza Państwa do uczestnictwa w nowym konkursie plastyczno-artystycznym pod tytułem "Przekraczając mury. Sztuka wychodzi na miasto".

-

Konferencja Dziedzictwo Kunstkamery?... Jak powstawały nasze muzeaW roku 2020 Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej będzie obchodzić jubileusz 110-lecia swojego istnienia; w kwietniu 1910 roku została otwarta pierwsza ekspozycja Muzeum Towarzystwa Przyjaciół Nauk (TPN) założonego na bazie prywatnej kolekcji braci Kazimierza i Tadeusza Osińskich. Muzeum Towarzystwa Przyjaciół Nauk na początku lat 20. XX wieku zmieniło nazwę na Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej i ta funkcjonuje do dzisiaj. Chcemy nasz jubileusz uczcić urządzając wystawę pt. „Dziedzictwo Kunstkamery. Jak Kazimierz Osiński tworzył przemyskie muzeum”, która będzie otwarta w kwietniu 2020 roku.

-

Sympozjum międzynarodowe Drewniane cerkiweMuzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w dniach 23-25 października 2019 roku organizuje w Przemyślu Sympozjum międzynarodowe „Drewniane cerkwie obszaru Karpat i wschodniego pogranicza”.

Leszek Żebrowski. PlakatSerdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pod tytułem "Leszek Żebrowski. Plakat". Wydarzenie odbędzie się 4 października 2019 roku o godzinie 17.30. 

Wystawa plakatów nagrodzonych podczas przeglądówplakatów z lat 1968-2010W roku bieżącym przypada 50. lat od I Ogólnopolskiego Przeglądu Plakatu Muzealnego i Ochrony Zabytków.

-

Obchody 110-lecia powołania Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu13 września 2019 roku w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyła się konferencja Tradycja – Innowacyjność – Tożsamość. Przeszłość i teraźniejszość Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu na tle polskiego i europejskiego ruchu naukowego (1909–2019). Wydarzenie było związane z uroczystymi obchodami 110-lecia powołania Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu.